مرکز سگهای شکاری
کیفیت و اصالت
                                                          
درباره وبسایت

با سلام و سپاس از حسن انتخاب خوانندگان گرامی این وب سایت ،این مجموعه از سال 93 اقدام به واردات خالص ترین نژاد سگهای شکاری از قبیل پوینتر انگلیسی ،پوینتر آلمانی و ستر انگلیسی از کشور ترکیه و اروپا به ایران نموده است،هدف این مجموعه ابتدا تحقیق در مورد انواع سگهای شکاری موجود در جهان و انتخاب بهترین خط خونی همان نژاد بوده که تصاویر گویای همه چیز هست.
مدیر وبسایت : مهندس رهنما
نویسندگان
آمار وبسایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
هر تیرانداز یا شکارچی ، پس از خریدن یک تفنگ ساچمه زنی جدید برای آگاه شدن از الگوی پخش باید آن را بیازماید.

 

در این آزمایش ، تیرانداز باید چند تیر را به سبک و روش معمول در تیراندازی هوازنی ( بدون نشانه گیری و نشانه روی دقیق ) به مرکز یک صفحه بزرگ کاغذ ، تیراندازی کند.هر تیرانداز یا شکارچی ، پس از خریدن یک تفنگ ساچمه زنی جدید برای آگاه شدن از الگوی پخش باید آن را بیازماید. در این آزمایش ، تیرانداز باید چند تیر را به سبک و روش معمول در تیراندازی هوازنی ( بدون نشانه گیری و نشانه روی دقیق ) به مرکز یک صفحه بزرگ کاغذ ، تیراندازی کند.در این آزمایش ممکن است تیرانداز متوجه شود که مرکز الگوی پخش تفنگ ، بر مرکز صفحه کاغذ منطبق است و یا اینکه دریابد که مرکز الگوی پخش ، نسبت به مرکز هدف بالاتر یا پایین تر قرار دارد.چنانچه مرکز الگوی پخش بر مرکز هدف منطبق باشد ، تفنگ یقینا با ویژگی های جسمی تیرانداز متناسب است و تیرانداز نیز اصول صحیح تیراندازی هوازنی را رعایت کرده است. لیکن اگر این دو مرکز بر هم منطبق نباشند یا تیرانداز روش صحیح نشانه روی هوازنی را بکار نبرده و یا قنداق تفنگ با ویژگی های جسمی اش متناسب نیست.

 


باید بدانیم که روش صحیح تیراندازی هوازنی اینست که تیرانداز باید بر خلاف روش تیراندازی با تفنگ گلوله زنی ، هر دو چشم خود را باز نگهدارد و با هر دو چشم ، درست از بالای لوله یا لوله های تفنگ به هدف نگاه کند و بدین ترتیب تفنگ را به سمت هدف روانه کند. لیکن چون هدف هوازنی متحرک است ، تیرانداز باید با چشمان خود هدف را بپاید و حرکاتش را دنبال کند و در عین حال لوله تفنگ را در امتداد دید خود نگهدارد.برای اینکه لوله تفنگ از محور دید خارج نشود ، تیرانداز باید برای تعقیب هدف تمام نیم تنه بالایی خود را متناسب با جابجایی محور دیدش حرکت دهد تا تفنگ کماکان در امتداد محور دید وی باقی بماند و از سمت هدف منحرف نشود. اگر نیم تنه بالایی تیرانداز ثابت بماند و فقط دست های تیرانداز ، تفنگ را جابجا کنند ، تفنگ از هم محوری دید تیرانداز خارج گشته و تیرش به خطا خواهد رفت. نکته بسیار مهم این است که نیم تنه بالایی تیرانداز باید قابل انعطاف باشد و حرکات هدف باید با حرکت نیم تنه بالایی تعقیب شود نه با حرکت دست ها. چنانچه در شکل نشان داده شده است ، اگر چشم تیرانداز از محور لوله ( لوله ها ) قرار گیرد ، ساچمه ها به بالاتر از هدف اصابت خواهند کرد و اگر پایین تر از آن قرار گیرد ، ساچمه ها به زیر هدف اصابت خواهند کرد.تصویر

 

به طور کلی نشانه روی با تفنگ ساچمه زنی عبارت است از تعقیب هدف با هر دو چشم و وارونه کردن لوله تفنگ به سمت آن به وسیله حرکت یکپارچه دست ها و شانه ها. هنگامی که گونه تیراندازی روی شانه تفنگ و چشمش درست در امتداد لوله ( لوله ها ) قرار گرفته و محور دیدش با محور لوله ( لوله ها ) منطبق گردد ، تفنگ با نیم تنه بالایی تیرانداز یکپارچه می شود.اگر تیرانداز تنها با حرکات دست ها و چرخش چشمان خود حرکات پرنده را تعقیب کند ، چشمهایش از روی محور لوله ( لوله ها ) خارج شده و یکپارچگی بدن و تفنگ از دست می رود و پیامد آن خطای تیر است. پس تیرانداز باید در حالی که حرکات پرنده را با چشمان خود تعقیب می کند ، تمام نیمه تنه بالایی را هم آهنگ با آن حرکت دهد تا محور دیدش در امتداد محور لوله ( لوله ها ) باقی بماند.شکارچیان تازه کار ، ولو اینکه تیرانداز خوبی باشند ، در اثر هیجانی که بر اثر پر زدن ناگهانی پرنده به آنها دست می دهد ، دستپاچه می شوند ، همه فنون و رموز کار را فراموش می کنند و اغلب قبل از اینکه تفنگ را کاملا بالا بیاورند ، به پرنده تیراندازی می کنند و تیرشان به خطا می رود.گرچه شکارچی فقط در اثر ممارست در شکار ، به مهارت در هوازنی پرندگان دست می یابد ، لیکن درست نیست که شکارچیان در تیراندازی هوازنی تمرین نکند. بر عکس باید تا آنجا که ممکن است تیراندازی به هدف های پرنده بی جان را تمرین کند. بهترین و فنی ترین نوع اینگونه تمرین ها ، طی دوره های آموزشی و تمرین در میادین تیر کبوتر گلی ( تراپ و اسکیت ) است.

چنانچه این امکانات در دسترس نباشد ، از وسایل ساده تر می توان بهره جست. مثلا شکارچی می تواند در فصول بهار و ایامی که شکار پرنده مجاز نیست ، از دوستش بخواهد که در پشت سرش بایستد و قوطی کنسرو و یا نوشابه فلزی را از روی شانه راست یا چپ وی به جلو پرتاب کند و شکارچی با تیراندازی به این اشیا پرنده ، تیراندازی هوازنی را تمرین کند.در این تمرین ، ابتدا باید سعی کند شیء پرتاب شده را در حال اوج گیری بزند و پس از اینکه در این کار به حد کافی ورزیده شد ، سعی کند آن را در مسیر سقوطش بزند. در مراحل بعد باید از دوستش بخواهد تا از فاصله سی متری جلوتر از محل استقرار اش ، از سمت راست یا چپ ، عمود بر محور تیراندازی پرتاپ کند.در تیراندازی به هدف های پرنده ای که در مسیر عمود بر محور تیراندازی حرکت می کنند ، مسئله پیشگیری اهمیت می یابد. اینکه چقدر باید پیشگیری کرد ، مسئله ای بسیار پیچیده است. البته می توان سرعت پرواز پرندگان مختلف را از مدارکی که دراین زمینه منتشر شده ، به دست آورد. لیکن تخمین سرعت پرنده هدف و اینکه از حداکثر سرعت پروازش سود جسته یا با سرعتی کمتر در پرواز است ، در زمانی بسیار کوتاه ، امری است تقریبا محال و اگر شکارچی بخواهد خود را با چنین محاسباتی در گیر کند ، فرصت تیراندازی به هدف را از دست خواهد داد.

 

پیشگیری عبارت است از فاصله ای که تیرانداز به نقطه ای واقع در جلو هدف تیراندازی می کند تا در لحظه ای که ساچمه ها مسافت تیرانداز تا مسیر حرکت هدف را طی کرده اند ، هدف نیز به آن نقطه برسد. یا به عبارت دیگر ، الگوی پخش ساچمه و مسیر پرواز هدف در یک لحظه با یکدیگر تلاقی کنند.در مورد تیراندازی به هدف هایی که از پیش پای تیرانداز پر کشیده ، مستقیما یا تقریبا به خط مستقیم از او دور می شوند. یا هدف هایی که از روبرو به سمت تیرانداز پرواز می کنند ، نیاز چندانی به پیشگیری نیست. کافی است که تیرانداز با در نظر گرفتن مسیر پرواز هدف ، چنانچه لازم باشد کمی به پایین یا بالاتر از پرنده تیراندازی کند.پیشگیری لازم برای تیراندازی به هدفی که در مسیر عمود بر محور تیراندازی حرکت می کند ، چگونه باید صورت پذیرد؟ساده ترین، موثر ترین و عملی ترین راه کار این است که تیرانداز پس از بالا آوردن تفنگ ، یکپارچه کردن آن با نیم تنه بالایی و هم محور کردن دید چشمانش با لوله ( لوله ها ) مسیر پرنده را از هدف جلوتر ببرد و بدون متوقف کردن حرکت تفنگ ، ماشه را بچکاند.این حرکات و اعمال باید دقیقا هم آهنگ با یکدیگر صورت پذیرند. مسئله ادامه حرکت تفنگ به هنگام کشیدن ماشه از سایر نکات مهم تر است. اغلب مشاهده می شود که فردی به زعم خود ، همه اصول را در تیراندازی به هدفی متحرک ، رعایت می کند لیکن باز هم بیشتر تیرهایش به خطا رفته و پیشرفت محسوسی ندارد. به احتمال قوی دلیل این عدم پیشرفت متوقف کردن حرکت تفنگ در لحظه کشیدن ماشه و یا خارج شدن دید تیرانداز از محور لوله ( لوله ها ) است.

در مورد پیشگیری آخرین توصیه این است که :

میزان پیشگیری لازم را تخمین بزنید ، آنرا دو برابر کنید ، حرکت تفنگ را متوقف نکنید و ماشه را بکشید و باز هم حرکت تفنگ را ادامه دهید.اجازه بدهید موضوع را بیشتر و دقیق تر مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه شکارچی همیشه بتواند به نقطه تیراندازی کند که در لحظه رسیدن ساچمه ها به آن نقطه پرنده نیز در همان نقطه باشد ، دلیلی برای خطا رفتن تیرش وجود نخواهد داشت. پس چنانچه بخواهید بهترین تیرانداز هوازنی جهان بشوید ، این است همه آن چیزی که باید انجام دهید. افسوس که این کار آسانی نیست. چارلز اسکینز ( از استادان ماهر فن هوازنی ) در یکی از نوشته های خود این مطلب را چنین تشریح کرده است : « اگر پرنده ها همیشه در یک سمت معین و به خطی مستقیم همانند حرکت یک پیکان ، پرواز می کردند و شکارچی می توانست زاویه پرواز و سرعت پرنده را با دقت کامل اندازه گیری کند و در عین حال خود نیز در حرکاتش از دقتی ماشینی برخوردار بود ، من دلیلی برای عدم موفقیت دائمی او نمی یافتم ».

همه گیر کار در همین اگر هاست. نه پرنده چنان می پرد و نه شکارچی چنین است. متغیر ها همیشه در تغییراند و حل معادله را که در تئوری بسیار آسان به نظر می رسد ، در عمل بسیار مشکل می سازند و این همان چیزی است که تکنیک هوازنی را به صورت یک هنر کلاسیک در می آورد که هیچگاه برای شکارچیان تازه کار و شکارچیان قدیمی و حرفه ای کسل کننده نمی شود و هیچکس هیچگاه نمی تواند در این فن ، به مهارت مطلق دست یابد.چنانچه متغیرهای مهمی چون سرعت ، عدم یکنواختی مسیر و جهت پرواز هدف و توانایی شکارچی در انجام حرکات معین با دقت و نظمی خاص را ندیده بگیریم ، باز هم دو معضل مهم باقی می ماند که عبارتند از عدم امکان ماشینی کردن جسم انسان و ضعف و ناتوانی بارز او در ایجاد یک کار تیمی دقیق بین مغز ، اعصاب و عضلاتش.

بنابراین صرف نظر از اینکه شکارچیان تا چه حدی این تئوری ها را بررسی کرده و فراگرفته باشد ، مادام که این تئوری ها را در صحرا و بیابان عملا تمرین نکرده باشد محال است به مهارت بالایی دست یابد.شکارچی بایستی این فنون نظری را به صورت عادی تمرینی درآورد. تا آنجا که حرکاتش به شکل اعمال نیمه غریزی در آید. پس آنگاه می توان از او انتظار داشت بتواند بلدرچینی را که ناگهان از زیر پایش پر کشیده یا اردک سرسبزی را که با سرعت 21 متر در ثانیه ، عمود بر محور تیرش در پرواز است ، بزند.برای زدن یک هدف پرنده ، نباید تفنگ را به نقطه ای در مسیر پرواز هدف روانه کنید و منتظر رسیدن هدف به آن نقطه شوید ، بلکه باید به محض مشاهده برخاستن هدف از زمین ، پای محور را به جلو بگذارید ، قنداق تفنگ را به شانه ببرید ، گونه را روی شانه قنداق تفنگ قرار دهید ، بدن و تفنگ را یکپارچه کنید ، با هر دو چشم باز درست از روی لوله ( لوله ها ) ، تفنگ را به نقطه ای که در وهله اول هدف را دیده اید روانه سازید و سپس بیش از سرعت هدف ، مسیر حرکت آن را دنبال کنید ، به هدف برسید ، از آن جلو بزنید و بدون متوقف یا کند کردن حرکت تفنگ ، ماشه را سریعا بکشید و تا سقوط پرنده ، حرکت تفنگ را ادامه دهید.

 

تاکنون چند بار توصیه کرده ام که پس از کشیدن ماشه نیز حرکت تفنگ را ادامه دهید. علت این توصیه این است که چنانچه به این کار عادت کنید ، در لحظه کشیدن ماشه ، حرکت تفنگ را متوقف نخواهید کرد و درنتیجه صرفنظر از کند یا سریع بودن عکس العمل عصبی تان ، شما به نقطه ای در جلو تر از هدف تیراندازی خواهید کرد و این سبب خواهد شد تا چنانچه پیشگیری شما درست باشد ، ساچمه ها و پرنده در یک لحظه به نقطه ای معین برسند و در واقع الگوی پخش ساچمه ها و مسیر پرنده در یک لحظه با یکدیگر تلاقی کنند. اگر حرکت تفنگ را در لحظه کشیدن ماشه متوقف کنید ، بسته به کندی یا سرعت واکنش عصبی تان از 0.01 تا 0.04 ثانیه از حرکت هدف عقب می مانید. بنابراین چنانچه هدف اردکی باشد که با سرعت 29 متر در ثانیه در حرکت باشد و سرعت واکنش عصبی شما 0.02 باشد ، در موقع کشیدن ماشه به جای تیراندازی به هدف ، حدود 6 سانتیمتر به عقب آن تیراندازی خواهید کرد و تردیدی نیست که تیر شما به احتمال قوی یا خطا خواهد رفت و یا پرنده را زخمی خواهید کرد.برای اینکه بتوانید تخمین بزنید که چقدر باید به جلوی هدف تیراندازی کنید یا به عبارت دیگر چقدر باید پیشگیری کنید ، لازم است بدانید که سرعت پرواز ساچمه تفنگ ساچمه زنی در حدود 420 متر در ثانیه است و در عین حال سرعت پرواز اردک جره 29 متر در ثانیه ، سرعت پرواز غاز 25 متر در ثانیه ، سرعت پرواز اردک سر سبز و بلدرچین 21 متر در ثانیه و سرعت پرواز باقرقره و کبک حدود 15 متر در ثانیه است.

پس اگر شکارچی حرکت دست و تفنگ را در حین کشیدن ماشه متوقف سازد و بدین ترتیب تاثیر تاخیر واکنش عصبی خود را متوقف سازد و یا به حداقل برساند ، برای تخمین میزان پیشگیری لازم ، کافی است در هر مورد مسافت خود تا هدف را تخمین بزند ، سرعت پرواز ساچمه را بر سرعت پرواز هدف را بدست آورد ، مسافت خود تا هدف را به این نسبت تقسیم کند تا به پیشگیری لازم دست یابد. برای روشن شدن مطلب به مثال زیر توجه فرمایید :فرض کنید غازی با سرعت 25 متر در ثانیه در مسیری عمود بر محور تیر شما و در مسافت 35 متری در پرواز است برای برآورد کردن میزان پیشگیری لازم باید به این ترتیب عمل کنید :( نسبت سرعت حرکت ساچمه به سرعت پرواز غاز 16 برابر ) 16 = 25 ÷420( میزان پیشگیری لازم حدود 2/2 متر ) 18/2 = 16÷35برای موفقیت در هوازنی باید ویژگی های پرنده مورد نظر را بدانید ، سرعت پرواز پرنده را تحت شرایط مختلف مانند وضع معمولی ، به هنگام ترس ، با باد موافق ، با باد مخالف ، زاویه پرواز نسبت به محور تیر و غیره را در نظر بگیرید. اما در عمل در تیراندازی هوازنی در بسیاری از موارد ، فرصتی برای این محاسبات و ملاحظات وجود ندارد. بنابراین یکبار دیگر شیوه صحیح تیراندازی به هدف پرنده را بدین شرح خلاصه می کنم :

 

پای محور را به جلو بگذارید ، وزن بدن را به روی این پا منتقل کنید ، تفنگ را به شانه بیاورید ، گونه را بر شانه قنداق قرار دهید ، با هر دو چشم باز تفنگ را به نقطه ای که در وهله نخست پرنده را دیده اید روانه کنید ، مسیر پرواز هدف را با تفنگ تعقیب کنید ، از پرنده جلو بزنید ، بدون متوقف یا کند کردن حرکت تفنگ ، ماشه را سریعا بکشد ، به حرکت تفنگ تا هنگام سقوط هدف ادامه دهید. اگر به انجام این عمل عادت کنید و به حد کافی آن را تمرین کنید ، در شکار ناموفق نخواهید بود و درصدی از تیرهای شما به هدف اصابت خواهد کرد که به موازات تمرین و کسب تجربه بیشتر ، این درصد ، به تدریج بالاتر می رود.در اینجا لازم است نظر شما را به این نکته جلب کنم که تکنیکی که در بالا تشریح شد ، بیشتر در شیوه متداول در شکار پرندگانی چون کبک ، بلدرچین ، تیهو ، قرقاول ، دراج و نیز تیراندازی تمرینی در رشته اسکیت کاربرد دارد.در مورد شکار پرندگان آبزی و سایر پرندگانی که تیراندازی به آنها از داخل کومه و از کمینگاه صورت می پذیرد ، چون شکارچی از مسافتی نسبتا دور پرنده را می بیند و سرعت پرواز ، مسیر و جهت حرکتش را می تواند تخمین بزند ، فرمول پیشگیری بیان شده در سطور قبل ، عملا قابل اجرا است.

تکنیکی که در این شیوه هوازنی پیشنهاد می شود این است که شکارچی باید به محض مشاهده پرنده از مسافت دور ، تفنگ را به شانه بیاورد ، با تخمین میزان پیشگیری لازم ، خط نشانه را به همان اندازه در جلو پرنده هدف قرار دهد ، سرعت حرکت تفنگ را با سرعت پرواز پرنده هم آهنگ کرده و میزان پیشگیری را ثابت نگهدارد. پس از اینکه پرنده به تیر رس رسید ، بدون کند یا متوقف کردن حرکت ، ماشه را سریعا بکشد و به حرکت تفنگ تا سقوط پرنده ادامه دهد. در این تکنیک بهتر این است که شکارچی ، شک و تردید را کنار بگذارد ، فرصت را از دست ندهد تفنگ را چنانچه در بالا گفته شد به سمت پرنده روانه کند و به موقع از توی کومه بلند شود و خود را به شکار نشان دهد.طبیعی است که پرنده به محض دیدن شکارچی به یک مانور پروازی می پردازد پس شکارچی باید کاملا آماده باشد تا حرکت تفنگش را با این مانور هم آهنگ سازد.

 

هیچکس نمی تواند حدس بزند که پرنده چه مانوری می دهد و شکارچی چه باید بکند. قدر مسلم این است که شکارچی باید خودش را به « موقع » در معرض دید پرنده قرار دهد و برای واکنش سریع در برابر مانور غیر قابل پیش بینی پرنده ، آمادگی روحی و جسمی داشته باشد ، تا احتمالا موفق شود. مهمترین عامل در اینجا به موقع برخاستن است. نه لحظه ای زودتر و نه آنی دیرتر. اما این که « به موقع » چه موقعی است؟ پاسخی ندارد. شکارچی خود باید در عمل و تجربه به این « به موقع » دست یابد. آنقدر تمرین کند تا در چند درصد از مواقع « به موقع » خود را ظاهر کند.« به موقع » صحیح ، موقعی است که شکارچی موفق به زدن هدف می شود.

برگرفته از وب سایت طبیعت ایران http://www.persiaoutdoor.com/

نوع مطلب : آموزش تیر اندازی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 9 فروردین 1399 09:34 ب.ظ
Buying in Bulk vs. Buying When You Need: Several Canadian pharmacies provide <a href=http://canadianpharmacyonlinestore.com/>CanadianPharmacyOnlineToUsa.com Canadian Pharmacy Online</a> buy cialis from canada viagra doses discount rates on mass acquisitions. Several pharmacies themselves obtain medications wholesale orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> CanadianPharmacyonlineStore.com Canadian Pharmacy Online to Usa</a> suppliers at highly discounted prices.
شنبه 9 فروردین 1399 07:21 ب.ظ
vardenafil vs cialis https://vardenafilaxrg.com/ - vardenafil 20mg online vardenafil hcl generic <a href="https://vardenafilaxrg.com/#">vardenafil hydrochloride</a> what is vardenafil used for
شنبه 9 فروردین 1399 05:23 ب.ظ
fuleylzwkhjl canadian pharmacy <a href=https://bizsugar.win/story.php?title=everything-you-need-to-know-about-allergies#discuss>canadian pharmacy cialis 20mg</a> generic canadian cialis pharmacy <a href="https://gpsites.stream/story.php?title=acquire-generic-cialis#discuss">canada pharmacy without prescription</a> canadian prescriptions
cialis over the counter canada <a href=http://bit.do/ByskovMcguire7669>cialis</a> canada pharmacies online pharmacies canada <a href="http://freeok.cn/home.php?mod=space&uid=156841">cialis canada over counter</a> ed treatments
bfcqvtaohbui canadian pharmaceuticals online <a href=http://everydaygamer.me/members/mittenlip88/activity/139456/>buy cialis from canada</a> Canadian pharmacy Canadian pharmacy <a href="http://freeok.cn/home.php?mod=space&uid=156841">cost of cialis at walmart</a> canadian pharmaceuticals online
online prescription drugs canadian pharmacy <a href=https://saveyoursite.date/story.php?title=get-generic-cialis#discuss>cialis online canada</a> Canadian pharmacy best pharmacy prices cialis <a href="http://als.anits.edu.in/members/mittensock069/">viagra com</a> online pharmacy usa

canadian pharmacy
شنبه 9 فروردین 1399 02:15 ب.ظ
buy cheap sildenafil citrate 100 mg on line oanzfenkajmr f100 female viagra <a href="http://1stmedsusa.com/">Link</a> pildenafil <a href=http://sildenafil-us.com/>additional reading</a>
best price generic viagra iomefvcisaln buy viagra <a href="http://rxsildenafilusa.com/">view website</a> generic viagra from india <a href=http://1stmedsusa.com/>viagra 100mg pills for sale</a> sedinifil
smigbwolmxuj viagre fldesnhsydyh <a href="http://sildenafil-us.com/">her explanation</a> *generic viagra* <a href=http://sildenafilrxusa.com/>visit this page</a>
natural female viagra pills walmart uimlbuundyfn is generic viagra available in usa <a href="http://sildenafilrxusa.com/">this</a> manly viagra <a href=http://1stcanadapharm.com/>viagra generic</a>

viaga
شنبه 9 فروردین 1399 10:45 ق.ظ
bjblxadrncfg canadian pharmacy <a href=http://robocat.com.cn/wiki/index.php?title=Everything_You_Need_To_Know_About_Allergies>cialis online canada</a> canada drug pharmacy canadian pharmaceuticals online <a href="http://forum.knightsofcamelot.info/member.php?action=profile&uid=85539">order medication online</a> medication
drugs erectile dysfunction <a href=http://blakesector.scumvv.ca/index.php?title=Get_Generic_Cialis>cialis</a> canadian pharmacy Canadian pharmacy <a href="http://everydaygamer.me/members/mittenlip88/activity/139456/">ed meds online</a> cialis daily
icyhoxqhgopm all drugs <a href=http://www.phoneboxads.co.uk/author/mittenarmy00/>cialis in canada</a> walgreenspharmacy com canadian pharmaceuticals online <a href="https://mybookmark.stream/story.php?title=get-generic-cialis#discuss">canadian pharmacies online</a> discount drugs canada
get a prescription online canadian pharmacy online <a href=http://ltt.puhuri.com/get-generic-cialis-14770>cialis in canada</a> generic drug rx prices <a href="https://acrelinux.stream/wiki/Get_Generic_Cialis">canada online pharmacy</a> canadian pharmacy

ed meds
شنبه 9 فروردین 1399 07:21 ق.ظ
buying generic viagra in the usa salsnptbhrxe visgrs <a href="http://sildenafilrxusa.com/">buy generic viagra</a> best price generic viagra <a href=http://rxsildenafilusa.com/>visit your url</a>
vegrfak idpudjtpqmrk sildenafil 100mg india <a href="http://medsildenafilusa.com/">Buy viagra</a> viagra vs sildenafil <a href=http://toppharmacyusa.com/>sildenafil citrate 100mg once per week</a> viahra
aercmshlzryf sildenafil 100 mg jgezjbwwwrli <a href="http://medsildenafilusa.com/">Sildenafil Citrate</a> sinldenafil <a href=http://firstmedsusa.com/>see it here</a>
buy sildeinifil and viagra khsqsxnbrxfa viagra pill form <a href="http://rxmedgenericusa.com/">generic viagra in usa</a> (sildenafil <a href=http://rxsildenafilusa.com/>Visit Website</a>

buy sildenafil citrate online
شنبه 9 فروردین 1399 07:17 ق.ظ
cwryrcegjycd canada prescription <a href=https://sciencewiki.science/wiki/Everything_You_Need_To_Know_About_Allergies>buy cialis canada</a> canadian pharmacies viagra treatment erectile dysfunction <a href="http://ge.tt/1FU2dp13/v/0">viagra online canada</a> ed meds
viagra canadian pharmacy <a href=http://www.oglasisaslikom.com/index.php?page=user&action=pub_profile&id=9511>canada cialis</a> Canadian pharmacy canadian pharmacy <a href="https://null-bytes.review/wiki/Every_little_thing_You_Need_To_Know_About_Allergies">canadian pharmaceuticals online</a> cialis prices in canada
gqwhmyocclql medication impotence <a href=http://80xingui.com/home.php?mod=space&uid=269597>cialis online canada</a> buy cialis canadian pharmaceuticals online <a href="https://manchesterclopedia.win/wiki/Every_little_thing_You_Need_To_Know_About_Allergies">www.northwestpharmacy.com</a> canadian pharmaceuticals online
Canadian pharmacy Canadian pharmacy <a href=http://baboons.org.za/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=66750>cialis in canada</a> canadian pharmaceuticals online Canadian pharmacy <a href="https://awakening.com.au/members/actionkettle34/activity/180609/">canadian pharmacy</a> viagra work

ed treatment medications
شنبه 9 فروردین 1399 05:43 ق.ظ
female viagra pill https://usaerectionrx.com/ - viagra price female viagra <a href="https://usaerectionrx.com/#">viagra for sale</a> buy viagra online
شنبه 9 فروردین 1399 02:59 ق.ظ
viagra coupon online recently updated [url=http://viagenmdx.com/#]viagra amazon[/url]
viagra alternative viagra gb.php?id= generic viagra online for sale - viagra online usa login with username password and session length viagra dosage 30 mg
yabb
شنبه 9 فروردین 1399 12:50 ق.ظ
vcjufwgntxlh generic medications <a href=http://thetaxforum.co.uk/member.php?action=profile&uid=236869>cialis on canada</a> pharmacy rx one free samples canada <a href="https://myadsite.in/user/profile/15397">canadian pharmacies without a prescription</a> canadian pharma companies
online pharmacy without a prescription <a href=http://brinyte.com/bbs/home.php?mod=space&uid=50745>cialis in canada</a> buy viagra without a prescription generic cialis online canada <a href="http://mygunbroker.net/members/pestarmy73/activity/152138/">buy cialis online canada pharmacy</a> canadian pharmacy
fimnxsjhizfa canadian online pharmacy cialis <a href=http://schmelkes.com/wiki/index.php?title=Whatever_You_Need_To_Know_About_Allergies>canada cialis</a> discount drugs buying viagra online canada <a href="http://jevois.org/qa/index.php?qa=user&qa_1=indiakettle02">www drugs com</a> online prescription
drugs without prescription generic viagra canada <a href=http://bbs.mumayi.net/space-uid-8134272.html>buy cialis canada</a> cialis generique en pharmacie drugs online <a href="https://bookmarkfeeds.stream/story.php?title=everything-you-need-to-know-about-allergies#discuss">Canadian Pharmacy</a> does viagra work

Canadian pharmacy
جمعه 8 فروردین 1399 11:33 ب.ظ
cqwkosqytlkp Canadian Pharmacy <a href=http://www.videocg.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=377148>canadian cialis</a> viagra canada with prescription viagra online canada pharmacy <a href="https://motogpdb.racing/wiki/Everything_You_Need_To_Know_About_Allergies">online pharmacies canada</a> purchase viagra online canada
cheapest tablet <a href=http://old.kam-pod.gov.ua/user/braarmy23/>cialis</a> cheap cialis online canadian pharmacy drug costs <a href="https://nerdgaming.science/wiki/Purchase_Generic_Cialis">cialis online without prescription</a> canadian pharmaceuticals online
jayyiubtmweu medication prices <a href=https://gogenie.co.nz/author/locusttail82/>cialis on canada</a> canada drugstore.com cvs pharmacy cialis <a href="http://eugenekadiriwiki.org/index.php?title=Acquire_Generic_Cialis">Canadian pharmacy</a> tadalafil generic
buy cialis in canada online pharmacy viagra <a href=http://so0912.com/home.php?mod=space&uid=836020>canadian pharmacy cialis 20mg</a> Canadian pharmacy sildenafil generic <a href="https://discreteconnection.com/author/locustidea84/">Canadian pharmacy</a> cialis women

buy cialis canada
جمعه 8 فروردین 1399 11:32 ب.ظ
zcqueokjbxre canadarx com <a href=http://www.wikzy.com/user/profile/2959058>cialis online from canada</a> canadian pharmaceuticals online Canadian pharmacy <a href="http://wiki.unifesspa.edu.br/index.php?title=Whatever_You_Need_To_Know_About_Allergies">medication impotence</a> cost of viagra in canada
erectile dysfunction pill <a href=http://foroalcolea.webcindario.com/member.php?action=profile&uid=57509>cialis on canada</a> generic drug prescription meds <a href="http://99globalads.com/user/profile/27529">generic viagra canada pharmacy</a> canadarx com
swsgekdmlonr canada pharmacies <a href=http://eugenekadiriwiki.org/index.php?title=Acquire_Generic_Cialis>buy cialis from canada</a> canadian pharmacy levitra <a href="https://bagsxchange.com/author/indialip65/">generic medications</a> brand cialis online pharmacy
the canadian pharmacy Canadian pharmacy <a href=http://www.parcheggiromatiburtina.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1702959>canadian pharmacy cialis</a> canada drug pharmacy best canadian pharmacy cialis <a href="http://iroshaint.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=28612">online pharmacie</a> cialis generic canada

do i need a prescription for cialis
جمعه 8 فروردین 1399 11:20 ب.ظ
inaxtgyjflho canada generic cialis <a href=http://pandora.nla.gov.au/external.html?link=http://sialisfromcanada.com/>canada cialis</a> Canadian Pharmacy canadian pharmaceuticals online <a href="http://www.salussrl.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2752">medication prices</a> online medications
viagra <a href=https://www.24nova.com/user/profile/38328>cialis online canada</a> compare prescription prices generic drug <a href="https://xypid.win/story.php?title=everything-you-need-to-know-about-allergies#discuss">viagra canada</a> best treatment erectile dysfunction
viqaymreqpri canadian pharmacies cialis <a href=http://old.lvye.org/userinfo.php?uid=551501>cialis from canada</a> cialis men Canadian Pharmacy <a href="http://www.albaservicemarmi.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=971908">side effects of cialis</a> northwest pharmacy online
Canadian pharmacy viagra.com canada <a href=https://phonographic.science/wiki/Every_little_thing_You_Need_To_Know_About_Allergies>cialis canada pharmacy</a> ciales online cialis canada <a href="https://historydb.date/wiki/Everything_You_Need_To_Know_About_Allergies">Canadian Pharmacy</a> chinmay overseas cialis

international drug mart
جمعه 8 فروردین 1399 10:22 ب.ظ
canadian pharmacy viagra professional faq [url=http://viagenmdx.com/#]buying viagra online[/url] viagra online safety buy viagra online -
viagra generic name pictures dosage for viagra
جمعه 8 فروردین 1399 08:24 ب.ظ
viagra, revatio in oman pharmacy luxgttgplwko sildenifel <a href="http://medsildenafilusa.com/">you could look here</a> buy cheap sildenafil citrate online <a href=http://rxsildenafilusa.com/>Additional Info</a>
generic viagra pill in usa gbxbvssemlgx acids buyer of italy <a href="http://sildenafilrxusa.com/"><link></a> sideniafil <a href=http://rxsildenafilusa.com/>see here</a> viagre
lwhecxzgawig viagra dosage recommendations rlqhkzbibcte <a href="http://1stcanadapharm.com/">click this</a> sindilfil <a href=http://firstmedsusa.com/>viahra</a>
sindilfil xaemnfiybmdf buy viagra online <a href="http://1stcanadapharm.com/">secret info</a> sildenafil 100mg india <a href=http://firstmedsusa.com/>best price generic viagra</a>

best price generic viagra
جمعه 8 فروردین 1399 08:19 ب.ظ
qpizyymbgoti cialis men <a href=http://forum.autoxen.pl/member.php?action=profile&uid=52799>cialis on canada</a> canadian pharmaceuticals online Canadian Pharmacy <a href="https://www.instructables.com/member/pestlip80/">canadian online drugstore</a> discount pet medications
Canadian Pharmacy <a href=https://easybookmark.win/story.php?title=acquire-generic-cialis#discuss>cialis</a> northwest pharmacy canada pharmacies buy medication online <a href="http://customerpolicedepartment.com/members/minutearmy31/activity/234270/">pills canada</a> Canadian pharmacy
wivgobqwcnsr buy cialis from canada online <a href=https://pastecode.xyz/view/846d4556>buy cialis from canada</a> medication erectile dysfunction cialis canadian pharmacy <a href="https://www.tor.com/members/locustarmy44/">canada drug</a> cheap meds in canada
Canadian Pharmacy canadian pharmaceuticals online <a href=http://www.interrai-pedia.nl/index.php?title=Everything_You_Need_To_Know_About_Allergies>cialis in canada</a> compare drug prices prescription drugs without a prescription <a href="http://www.paintmeparadise.com/members/minutetail88/activity/150637/">canadian pharmacy</a> purchase viagra canada

canadian pharmacy
جمعه 8 فروردین 1399 06:09 ب.ظ
info viagra [url=http://viagenmdx.com/#]buy viagra online usa[/url] viagra from canada no new posts
viagra without prescription - viagra dosage viagra injury attorney
columbus
جمعه 8 فروردین 1399 04:07 ب.ظ
herbal viagra https://erectiledysfunctionmedicinesus.com/ - viagra over the counter natural viagra <a href="https://erectiledysfunctionmedicinesus.com/#">what does viagra do</a> viagra coupon
جمعه 8 فروردین 1399 02:46 ب.ظ
buy viagra https://usaerectionrx.com/ - online viagra viagra 100mg <a href="https://usaerectionrx.com/#">cialis vs viagra</a> how to get viagra
جمعه 8 فروردین 1399 12:34 ب.ظ
what is vardenafil https://vardenafilaxrg.com/ - tadalafil vs vardenafil what is vardenafil 20mg <a href="https://vardenafilaxrg.com/#">vardenafil 20 mg</a> vardenafil tablets 20mg
جمعه 8 فروردین 1399 12:03 ب.ظ
what is viagra https://usaerectionrx.com/ - what is viagra viagra for women <a href="https://usaerectionrx.com/#">viagra 100mg</a> viagra for women
جمعه 8 فروردین 1399 04:46 ق.ظ
viagra dosage https://erectiledysfunctionmedicinesus.com/ - buy viagra what is viagra <a href="https://erectiledysfunctionmedicinesus.com/#">how to get viagra</a> online viagra
جمعه 8 فروردین 1399 03:50 ق.ظ
cheap cialis https://buycialensf.com/ - cialis pill cheap cialis <a href="https://buycialensf.com/#">when will cialis be over the counter</a> cialis 20 mg price
جمعه 8 فروردین 1399 02:53 ق.ظ
qsugfx generic viagra sildenafil 100mg without prescription <a href=http://si1denafilfored.com/>viagra for sale</a> navigate to these guys wwiaxw viagria <a href="http://si1denafilfored.com/">order price viagra</a> sildenafil citrate
پنجشنبه 7 فروردین 1399 08:52 ب.ظ
is viagra government funded https://erectiledysfunctionmedicinesus.com/ - viagra alternative teva generic viagra <a href="https://erectiledysfunctionmedicinesus.com/#">natural viagra</a> viagra online
پنجشنبه 7 فروردین 1399 07:31 ب.ظ
levitra vs cialis https://buycialensf.com/ - cialis side effects what is cialis <a href="https://buycialensf.com/#">levitra vs cialis</a> is there a generic for cialis
پنجشنبه 7 فروردین 1399 05:38 ب.ظ
bqgwpt I loved this <a href=http://si1denafilfored.com/>where to buy generic viagra in us</a> sildenafil oral 100 mg fcpuhi viagra 100mg ugr <a href="http://si1denafilfored.com/">sildenafil citrate online</a> this content
پنجشنبه 7 فروردین 1399 09:01 ق.ظ
Hello there I am so excited I found your webpage, I really found you by mistake,
while I was browsing on Digg for something else, Nonetheless I am here now and would just
like to say thanks a lot for a tremendous post and a all round enjoyable blog (I
also love the theme/design), I don't have time to read it all at the
moment but I have book-marked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the
fantastic work.

penis enlargement remedy review
پنجشنبه 7 فروردین 1399 03:45 ق.ظ
Spot on with this write-up, I seriously think this amazing site
needs far more attention. I'll probably be returning to read through more,
thanks for the information!

male enhancement pills
پنجشنبه 7 فروردین 1399 03:43 ق.ظ
sildenafil generic india rbviszeywxtp generic vigra <a href="http://rxsildenafilusa.com/">sildenfil</a> generic sildenafil citrate indian doctor patient reviews <a href=http://medsildenafilusa.com/>genetic viagra</a>
viagra for women pink pill ojprycadorvq buy sildenafil citrate 100 mg <a href="http://toppharmacyusa.com/">viagra</a> cost of viagra 100mg walmart <a href=http://firstmedsusa.com/>like this</a> vigra
komjjhzrlnqg is generic viagra available in usa jirbcakqtccu <a href="http://sildenafilrxusa.com/">my company</a> generic viagra 100mg sildenafil <a href=http://rxmedusa.com/>best generic sildenafil citrate</a>
viagara . com ohhxilazuved buyig sidenafil <a href="http://1stcanadapharm.com/">doses for generic viagra</a> sildenifile <a href=http://rxsildenafilusa.com/>additional hints</a>

caverta vs viagra
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو